dnes je 24.1.2021

Input:

Novela zákona o kompenzačním bonusu

22.4.2020, Zdroj: Ministerstvo financí

Osoby samostatně výdělečně činné, jejichž podnikání utrpělo ztráty v důsledku vládních opatření či dopadů koronavirové krize, si budou moci požádat o finanční pomoc státu i po 30. dubnu.

Vláda schválila na návrh ministryně financí příslušnou novelu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, která má umožnit proplácet tento bonus ve výši 500 korun denně i celý květen až do 8. června, kdy se očekává poslední vlna uvolnění zákazů. Pokud tedy tento návrh schválí Parlament v režimu legislativní nouze, jak vláda navrhuje, budou si moci drobní živnostníci požádat až o dalších 19 500 korun. 

Cílem návrhu novely zákona je pokračovat ve zmírňování dopadů epidemie koronaviru na OSVČ v důsledku trvání vládních omezení. Novela zákona vychází z platných parametrů stávající Pětadvacítky a zachován zůstává okruh žadatelů i jednoduché podmínky prokázání nároku založené na čestném prohlášení žadatele. Přímá podpora bude i nadále poskytována formou kompenzačního bonusu ve výši 500 korun denně, a to za prodloužené bonusové období od 1. května do 8. června, což odpovídá nejzazšímu datu otevření

Nahrávám...
Nahrávám...